آدرس دفتر مرکزی : تبریز - چای کنار روبروی بیمه تامین اجتماعی نبش کوچه شهید فرزامی پلاک 1 | شماره تلفن 04132453932 و 09141168068 و 09121712868

نمای دکوراتیو فلزی

111

اوربوند نمای دکوراتیو فلزی | نمای متال شیت | نمای فلزی پانچ را با داشتن تجهیزات کامل CNC و همچنین دفتر فنی توانا با مهندسین مجرب دارای دانش و مهارت کافی جهت تولید و اجرای نمای دو پوسته به صورت کامل به انجام می رساند .

متریال نمای دکوراتیو فلزی :

مهم ترین متریال های فلزی که برای استفاده به عنوان نمای دکوراتیو فلزی مطرح می باشند :

1- ورق آلومینیوم کامپوزیت :

اوربوند با تجربه سالیان در خصوص برش شیار و حکاکی ورق آلومینیوم کامپوزیت موجود در بازار ایران از کیفیت های هر کدام از برند های فعال در صنعت ساختمان به لحاظ رنگ ها و ضخامت های شیار زنی و درصد های برش سطحی آگاهی کامل دارد و در این زمینه می تواند دستیار -مهندس خوبی برای معماران و آرشیتکت ها و شرکت های مجری نما باشد .

مهم ترین مزیت ورق کامپوزیت در این بخش آن است که پس از پیاده سازی الگوی مورد نظر نیازی به خط رنگ ندارد و با دارا بودن رنگ های PVDF بر روی آن از این نظر سرعت کار را بالا می برد.

مسئله ای که در اجرای نمای دکوراتیو فلزی با ورق کامپوزیت ممکن است در نمای دو پوسته مطرح باشد آن است که ورق کامپوزیت از داخل نمای مناسبی ندارد و اگر قرار باشد در نمای دوپوسته جلوی شیشه ها اجرا شود می بایستی به صورت حجم سازی اجرا گردد و به شکل یک لایه قابل اجرا نیست.

2- ورق آهن :

در نمای دکوراتیو فلزی استفاده از ورق آهن با ضخامت حداقل 2 میلیمتر توصیه می گردد که اوربوند با دارا بودن تجهیزات فنی مناسب به لحاظ دستگاه های لیزر کات و برش لیزری توان برش ورق آهن تا 1.5 سانتی متر را نیز داراست مزیت اصلی آهن در نمای دکوراتیو فلزی قابلیت آن برای اجرا به شکل یکپارچه و دید مناسب آن ازداخل است .

مسئله ای که در نمای دکوراتیو فلزی با آهن باید مد نظر قرار گیرد پروسه رنگ آمیزی آن و اضافه شدن زمان مورد نیاز برای استفاده از خط رنگ الکترو استاتیک است ضخامت و کیفیت رنگ مورد استفاده باید حتما استاندارد باشد تا در مقابل آفتاب و تابش و عوامل جوی با همان کیفیت اولیه باقی بماند.

– ورق آلومینیوم :

در نمای دکوراتیو فلزی استفاده از ورق آلومینیوم سبکی بیشتر نسبت به استفاده از ورق آهن برای نمای ساختمان دارد البته پروسه رنگ آمیزی همچنان مورد نیاز خواهد بود و باید دقت شود حداقل ضخامت ورق آلومینیوم می بایستی 3 میلیمتر باشد تا در مدول های مختلف نما تاب نداشته باشد.

ارسال یک پاسخ


7 + 7 =